Naturalne sposoby wypłoszenia kreta z podwórka

To wystarczy aby każdy właściciel trawnika oszalał, ale dobrą wiadomością jest to, że istnieją naturalne sposoby na walkę z kretami, jak walczyć i wygrać wojnę z kretami naturalnymi sposobami na twoim podwórku?

Pamiętaj że krety znajdują się pod ochroną i nie wolno ich zabijać.

Jak się okazuje, krety są wrażliwe na hałasy, zwłaszcza głośne. Tak więc dodanie np. puszek umieszczonych na drutach wbitych w ziemię, które zauważamy na wielu podwórkach, jest dobrym naturalnym sposobem na zirytowanie tych zwierzątek na tyle, aby opuściły trawnik. Co więcej, możesz posunąć tę metodę o krok dalej i wprowadzić radio na swoje podwórko . Możesz wziąć stare radio, które masz w garażu i umieścić je w torbie na trawniku, a następnie podkręcić hałas w pobliżu kopców.

Tylko upewnij się, że nie podkręcisz go zbyt głośno, bo w przeciwnym razie twoi sąsiedzi też będą zdenerwowani, a wtedy masz kolejny problem.

Większość ludzi tego nie wie ale te stworzenia są odstraszane przez psie odchody, więc umieszczanie odpadów twojego psa w pobliżu punktów wyjścia z tuneli jest dobrym sposobem na naturalne zachęcenie ich do opuszczenia waszego podwórka.

Co więcej, jeszcze innym naturalnym sposobem walki z kretami jest sadzenie roślin, których krety  nie lubią. Może to być nie tylko estetyczny sposób na zwycięstwo w bitwie, ale dobra wiadomość, że rośliny takie jak Fasola Rycynowa, Cesarska Korona i Narcyz są przykładami roślin odstraszających kreta.

Kolejną nieinwazyjną opcją, jeśli masz resztki ryb po obiedzie, spróbuj umieścić w pobliżu kretowiska, a naturalny zapach zachęci ich do opuszczenia posesji. 

Zużyte fusy po kawie umieść w otworach kopców. Najlepsze jest to, że ich zapach jest nieprzyjemny dla kretów.

Ta metoda w połączeniu z poprzednimi jest dobrym naturalnym połączeniem na wyproszenie kreta z podwórka. 

Mamy nadzieję że zadziałają.