Oznakowanie posesji

Umieszczenie widocznego numeru domu jest szczególnie ważne zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie numery budynków nie zawsze są zgodne z kolejnością budynków przy ulicach, wiąże się to z koniecznością szukania, czy też rozpytywania mieszkańców. 

Właśnie z tego powodu często służby ratownicze mogą stracić nawet kilka bezcennych minut, wartych nie kiedy ludzkie życie. Właściciele lub osoby zarządzające zabudowanymi nieruchomościami, mają obowiązek umieścić numer porządkowy w widocznym miejscu. Tabliczki z numerem domu powinny być zamocowane na ścianie frontowej budynku od strony ulicy lub dojazdu. Najlepiej w pobliżu wejścia do domu.

Oznakowanie z adresem i numerem domu to drobiazg, ale warto poświęcić mu nieco uwagi. Istnieje mnóstwo rodzajów tabliczek, numerów i tym podobnych produktów służących do tego celu. Mogą to być pojedyncze cyfry z literami, podświetlane tabliczki led, elementy wkomponowane w architekturę domu, skrzynki pocztowe z adresami, itp. Możemy również  mając pomysł wykonać samemu, oryginalne oznakowanie.