Ogród Biblijny w Starej Wsi

Ogród Biblijny w Starej Wsi nieopodal Brzozowa.

Przy Bazylice Ojców Jezuitów w Starej Wsi na ukończeniu jest Ogród Biblijny. Ma być idealnym uzupełnieniem otoczenia Kolegium Jezuickiego, uznanego za perłę architektury barokowej na Podkarpaciu. Jest częścią większego projektu, który tworzy nowe produkty turystyczne w paśmie transgranicznym Polski, Ukrainy i Białorusi.

Ogród Biblijny przy starowiejskiej Bazylice zajmuje ponad hektar. I choć powstaje w XXI wieku przypomina stare, klasztorne czasy. Ma pomagać w wyciszeniu i religijnej refleksji. Już teraz jest dumą dla jezuitów i idealnym uzupełnieniem Sanktuarium pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, słynącego z cudownego obrazu patronki.

Ogród ma obrazować historie biblijne w przystępny i oryginalny sposób. Można tu zobaczyć rzeźby z piaskowca, które będą w sumie zdobić ponad 20 scen biblijnych. Wśród nich są: Adam i Ewa pod drzewem poznania dobra i zła. W Ogrodzie będą też przestrzenne przedstawienia miast z czasów Chrystusa, oczywiście grota w Betlejem oraz Góra Wniebowstąpienia.

Źródło tekst: www.starawies.jezuici.pl/ogrod-biblijny/

Zdjęcia własne.