Automatyczny system nawadniania w ogrodzie

Jeśli jesteś właścicielem dużego ogrodu, pewnie podczas dłuższych okresów bez deszczu zastanawiałeś się nad montażem systemu nawadniającego.

Ręczne podlewanie trawnika, rabat lub krzewów może być męczące, dlatego warto skorzystać z systemu automatycznego nawadniania. Sprawdzi się zwłaszcza gdy trawnik ma dużą powierzchnię, a manualne podlewanie zajmuje dużo czasu. System nawadniania trawnika to rozwiązanie które włączy się automatycznie i wyręczy właściciela ogrodu w podlewaniu. Zaawansowane systemy nawadniania zadbają również o odpowiednie dopasowanie częstotliwości podlewania i natężenia wody. Niektóre z nich są również połączone z aplikacją mobilną, dzięki czemu można sterować nimi za pomocą telefonu.

Planując system nawadniania ogrodu, należy najpierw wykonać jego projekt. Można skorzystać z programów do projektowania lub nanieść schemat na kartkę papieru. Najpierw zaznaczamy granice działki i nanosimy dokładnie jej wymiary. Kolejnym krokiem jest rozmieszczenie zraszaczy, linii kroplujących lub węży ogrodowych. Pamiętaj o tym aby wyznaczyć odpowiedni zasięg wody, który zapewni wszystkim roślinom odpowiedni poziom nawadniania.

Wskazówką którą warto wykorzystać podczas budowania systemu nawadniania jest to, że zasięgi zraszaczy muszą na siebie nachodzić. Pozwoli to podlać całą powierzchnię ogrodu wraz z zakamarkami.

W naszej ofercie znajdziecie wykonanie projektu nawadniania wraz z montażem całej instalacji. Posiadamy również w sprzedaży wszystkie elementy i podzespoły które są niezbędne do zbudowania systemu nawadniania ogrodu.